סדרת סקרים שערך מכון גיאוקרטוגרפיה במטרה למקם את "המבחן של המדינה" מבחינת רמת אמינות, חשיפה ומודעות – מעלה תוצאות המשקפות רמת אמינות גבוהה של הציבור לסקרים של "המבחן של המדינה", רמת חשיפה שעולה בהתמדה ו"מודעות נעזרת" של כ-60% מהציבור.
מסקר מקיף שבדק את אמון הציבור בגופים וארגונים שונים עולה כי: רמת האמינות שהציבור מייחס ל"מבחן של המדינה" דומה לזו שהוא מייחס לעיתונים הבלתי תלויים כגון "ידיעות אחרונות", הארץ וכו'. 60% מהציבור מייחסים לממצאי "המבחן של המדינה" אמינות גבוהה ומתוכם כ-25% מייחסים להם אמינות גבוהה מאוד.


בסקר אשר בדק את רמת האמינות שמייחס הציבור לסקרים של "המבחן של המדינה" לעומת סקרים מטעם החברות עצמן נמצא כי 75% מהציבור מייחסים אמינות לתוצאות סקרים של "המבחן של המדינה" לעומת זאת רק 25% מהציבור טוענים כי הם מייחסים אמינות לסקרים הנערכים מטעם חברות על עצמן.


כ-58% מהציבור בישראל גילה "מודעות נעזרת" ל"מבחן של המדינה". מדובר ברמת חשיפה גבוהה מאד בהתחשב בעובדה שנתון זה כולל בתוכו אוכלוסיות חרדיות וערביות. ניתוח הפילוח הסוציו אקונומי מעלה כי מידת החשיפה עולה כאשר מדובר בבעלי השכלה והכנסה גבוהות יותר.


כ-50% מהקהל הנחשף לסקרים של "המבחן של המדינה" מייחסים חשיבות רבה לממצאי הסקר בקבלת החלטות צרכניות.


"המבחן של המדינה" עושה כבר 17 שנים כל שביכולתו כדי לייצר מידע אמין ובלתי תלוי באמצעות מכוני סקרים מהמובילים והאמינים במדינה ובראשם מכון גיאוקרטוגרפיה. אנו מקווים כי אתר הבית החדש שלנו יאפשר גם לכם ליהנות ממידע נגיש יותר וכמו תמיד –  אמין ביותר.